دندانپزشکی دیجیتال چه مزایایی دارد؟

توسعه فناوری ها و تکنیک های جدید در دندانپزشکی مزایای مختلفی را برای بیماران فراهم می کند از جمله:

تشخیص وضعیت دقیق

دندانپزشکان می توانند از تکنیک های دندانپزشکی دیجیتال برای شناسایی دقیق، تشخیص و درمان بیماری های دهان در مراحل اولیه آن استفاده کنند.

کاهش زمان و هزینه

ساخت پروتزهای دندانی به روش سنتی به زمانی حدود یک تا دو هفته و گاهی بیشتر نیاز دارد. اما امروزه با روش های دیجیتال، دندانپزشک قادر است در همان جلسه، پروتز شما را طراحی و آماده کند که با این روش تعداد جلسات مراجعه به دندانپزشک کم می شود و در وقت و هزینه صرفه جویی کرد.

راحتی بیمار

اغلب مواقع قالب گیری از دهان به روش سنتی آن برای بیماران ناراحت کننده است. امروزه و با تکنولوژی های جدید به جای قالب گیری از دندان ها، دندانپزشک شما می تواند به راحتی با اسکنر سه بعدی دندان های شما را اسکن کند. این بدان معناست که شما دیگر نیازی به گاز گرفتن مواد و یا قرار دادن تری های قالب گیری بزرگ و حجیم در دهان خود ندارید. به طور کلی، برای بسیاری از بیماران استفاده از اسکنر های داخل دهانی بسیار راحت تر است.

ارتباط بهتر با سایر متخصصین

تصویربرداری دیجیتالی به دندانپزشکان این امکان را می دهد تا با سایر متخصصان و آزمایشگاه ها و لابراتوار های پروتز های دندانی همکاری کنند. علاوه بر این، می توان اسکن های سه بعدی دندان را برای مشورت فوری در مورد اقدامات و ترمیم ها به سایر همکاران ارسال کرد.